close
متخصص ارتودنسی
افزایش شهریه کارشناسی و ارشد پیام نور سال 94-95 /افزایش 15 درصدی
کانال تلگرام هایپرتمپ

افزایش شهریه کارشناسی و ارشد پیام نور سال 94-95 /افزایش 15 درصدی

شهریه دانشجویان پیام نور در سال تحصیلی 94-95 به میزان 15 درصد افزایش خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور 98 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : دکتر صدر معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور اظهار داشت : بر خلاف آنچه شایعه می شود که شهریه دانشگاه پیام نور در سال جاری افزایش خواهد داشت باید تاکید کنم شهریه این دانشگاه بر اساس سیاست های وزارت علوم مطابق هر سال 15 درضد افزایش می یابد اما این دانشگاه بر اساس نحوه عملکرد خود و ازائه تسهیلات به دانشجویان حتی کمتر از این میزان شهریه اخذ خواهد کرد .

وی ادامه داد مطابق هر ساله شهریه ثابت 15 درصد برای کارشناسی و کارشناسی ارشد برای مناطق برخوردار اعمال می شود که برای دوره کارشناسی 110  هزار تومان خواهد بود البته باید متذکر شویم شهریه متغییر بر اساس نوع واحد عملی و نظری متفاوت است.

وی گفت اخذ شهریه در مناطق کم برخوردار ومحروم از 15 درصد سالانه نیز کمتر خواهد بود.

بدین ترتیب شهریه ثابت پیام نور در سال تحصیلی 94-95 برای مقطع کارشناسی در نواحی 1 و 2 مبلغ 126هزار و 960 تومان و در نواحی 3-4-5 مبلغ 101 هزار و832 تومان می باشد.

همچنین شهریه ثابت کارشناسی ارشد  پیام نور در سال تحصیلی 94-95 برای کلیه ورودی ها و کلیه رشته  ها 714 هزار تومان خواهد بود.

تفاوتی بین شهریه رشته های مختلف از قبیل فنی و مهندسی با رشته های علوم انسانی وجود ندارد و همچنین شهریه در تمامی دوره ها ( سراسری -فراگیر -بدون آزمون ) یکسان شده است.

باتوجه به عدم انتشار رسمی جدول شهریه توسط دانشگاه پیام نور مبالغ بالا فاقد اعتبار می باشد و امکان تغییر در مبالغ وجود دارد.

بر اساس تصویب شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم ، شهریه سال تحصیلی برای تمام مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی باید توسط هیأت امنای آنها تعیین شده و برای درج در دفترچه راهنمای آزمون سازمان سنجش آموزش کشور به دفتر گسترش آموزش عالی ارسال شود.